REKLAMA

Styl Hampton w projektowaniu wnętrz – uczynienie domu wyjątkowo luksusowym!

Styl Hampton w projektowaniu wnętrz – uczynienie domu wyjątkowo luksusowym!

Styl Hampton i jego cała historia

Styl Hampton to uświęcony tradycją i ponadczasowy styl, który od wieków jest używany w wystroju wnętrz. Jest to bardzo popularny styl, którego korzenie sięgają XVIII wieku. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów projektowania wnętrz i jest nadal używany, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

To styl stworzony przez projektanta wnętrz Williama Hamptona na początku lat czterdziestych XX wieku. Charakteryzuje się modernistycznym designem z czystymi liniami i geometrycznymi kształtami we wnętrzach domów.

Został spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych, ale był również używany w innych krajach. W szczególności jest szeroko stosowany we Włoszech, gdzie stał się ważną częścią języka architektonicznego kraju. W Japonii nadal jest ważnym elementem wystroju wnętrz i mebli.

Dlaczego styl aranżacji wnętrz Hampton zyskuje na popularności?

Styl Hampton w wystroju wnętrz to rodzaj nowoczesnego stylu, który koncentruje się na wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Ten styl kładzie nacisk na wykorzystanie naturalnych materiałów i ich właściwości. Koncentruje się również na wykorzystaniu światła, koloru i faktury, aby stworzyć harmonijną atmosferę. Ten styl króluje od dziesięcioleci.

Wystrój wnętrz w stylu Hampton – charakterystyka

To połączenie cech tradycyjnych i współczesnych. Styl łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla oka.

Charakteryzuje się czystymi liniami, minimalistycznym i eleganckim wyglądem oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów, czystymi teksturami i prostą paletą kolorów. W efekcie końcowym wszystko wygląda bardzo luksusowo.

Pokoje dzienne są jedną z najważniejszych części domu – to w nich najchętniej jest stosowany owy styl.

Czytaj także