REKLAMA

Styl loftowy – postaw na dużo wolnej i wygodnej przestrzeni!

Styl loftowy – postaw na dużo wolnej i wygodnej przestrzeni!

Czym jest styl loftowy w aranżacji wnętrz? Na czym polega?

Dobra przestrzeń życiowa jest niezbędna do szczęśliwego domu. Powinna być zachęcająca, wygodna i inspirująca. Meble w stylu loft mogą Ci w tym pomóc, dając poczucie prywatności, komfortu i swobody. W przyszłości każdy dom będzie wyglądał jak loft. Chodzi o to, że będziemy mieszkać w domach, w których wszystko jest na jednym poziomie i nie ma schodów ani wind. charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów i układem domu. Dom w stylu loftu to nowoczesny dom z wysokim dachem, zaprojektowany jako otwarty i przewiewny.

Zestawy mebli do sypialni w stylu loftu

Istnieje wiele różnych sposobów na zaprojektowanie sypialni, a także wiele różnych rodzajów mebli. Najczęstszym sposobem jest wykorzystanie łóżka i komody. Ten projekt istnieje od wieków, ale nadal jest w użyciu.

Jednak jest jeszcze jedna opcja, która ostatnio stała się bardziej popularna: zestawy mebli do sypialni w stylu loft. Zostały one zaprojektowane tak, abyś mógł w pełni wykorzystać pokój, kiedy w nim śpisz. Mają duże okna z dwóch stron i dużo miejsca między nimi, dzięki czemu możesz patrzeć na wszystkie piękne krajobrazy na zewnątrz, kiedy śpisz w swoim pokoju w nocy.

Dobry zestaw mebli do sypialni może sprawić, że Twoja sypialnia będzie wyglądać bardziej stylowo i wygodnie. Powinno to być coś, czego można używać przez długi czas i nie trzeba go wymieniać co kilka lat.

Wszystko co musisz wiedzieć o historii stylu loft

Historia domu w stylu loftowym rozpoczęła się w 1793 roku, kiedy niemiecki architekt Johann von Lintelmann zaprojektował we Frankfurcie prototyp swojego projektu domu na planie otwartym z wysokim dachem. Nazwał to „Loftem” (niem. „Loft” oznacza „otwartą przestrzeń”). Nazwa została wybrana, aby odzwierciedlić fakt, że był to dom na otwartym planie, zbudowany dla ludzi, którym nie wolno było mieszkać samodzielnie w tradycyjnych domach, ponieważ nie mieli dachu nad głową. XIX wieku amerykański architekt Thomas Jefferson Cowan zmodyfikował ten styl, dodając lukarny i francuskie drzwi. W 1895 roku zaprojektował nową wersję o nazwie „Cowan House”. W 1903 roku brytyjski architekt William Wainwright dodał do swojego projektu lukarny i nazwał go swoim imieniem „Wainwright House”.

Czytaj także